Czy Polacy żyjo?

Czy ktoś tu żyje? Tworzę wersja na Steam i szukam pomocy w testowaniu i czemu Polska wersja ma problem ze znakami? Czy to ten kultowy problem znany za czasów MS-DOS??? Steam Dark Days Ahead

Hej! Może i dużo nas nie ma, ale jest nas kilku, którzy tłumaczymy CDDA na Polski na Transifeksie: Cataclysm-DDA localization – jestem tam koordynatorem, mamy też własnego Discorda. Kilka lat temu kontrybutowałem parę linijek kodu na GitHubie, inni trochę więcej, plus parę osób jest na oficjalnym i nieoficjalnym Discordzie CDDA.

Jeżeli chodzi o czcionki, ja nie mam problemów, ale gram na Linuksie, na Androidzie już mam problem i ktoś miał na Windowsie, ale idzie to rozwiązać instalując dodatkowe czcionki.

Cieszę się, że wypuszczasz tę grę na Steamie, ułatwi mi to życie (praktycznie wszystkie gry tam mam i jest to wygodne), mam nadzieję, że przyniesie to też grze trochę sławy. Ostatnio dodałem też CDDA na PCGW: Cataclysm: Dark Days Ahead - PCGamingWiki PCGW - bugs, fixes, crashes, mods, guides and improvements for every PC game – jak będzie więcej informacji o wersji Steam, dodam ją też tam. :slight_smile:

Jeżeli będziesz potrzebować kogoś do testowania, szczególnie na Linuksie (Wayland), służę pomocą, system mam co prawda po angielsku, ale testuję tłumaczenie po polsku w miarę jak je tłumaczę (ale zostało jeszcze sporo treści do tłumaczenia, więc na razie się skupiam na tym).

Jest jakieś ETA wersji na Steam? Podoba mi się twój tileset i ciekawi mnie muzyka/dźwięki.

Sorry, że dopireo teraz odpisuję ale trochę pracy :D. A możesz mi wysłać link do swojego profilu na Steam, jeśli chcesz testować.

Na razie nie ma ETA, ale za 1-6 dni uruchomię stronę. Muzyka i dźwięki są już na ukończeniu, dość mroczno i ponuro w grze będzie…

PS. Już sobie poradziłem z czcionką.

Dobrze, że coś tam ruszyło, już mnie martwiła ta cisza :slight_smile:

Nie jest mnie ciężko znaleźć, to jest mój profil Steam Community :: Faalagorn wyślę ci też bezpośrednio kod zaproszenia na priv jakby mnie nie było przy komputerze :slight_smile:

P.S. Obecnie mamy ponad 80% tłumaczenia master, więc blisko blisko… (chociaż definitywnie będzie potrzebować poprawek i testów)

Hej, nie będzie wersji Steam, bo jeśli nie chce tego społeczność to trudno. W prywatnych wiadomościach które otrzymałem, wiem, że ktoś chyba po prostu planuje wypuścić to na Steam ;). Wysłałem Ci zaproszenie jakby co, będziesz potrzebował pomocy to daj znać. Możliwe, że niektóre rzeczy później udostępnię, bo dużo zrobiłem muzyka, dźwięki, tilesety, co prawda bez efektów, które moim zdaniem dawały zajebisty klimat, cóż zatrzymam dla siebie limitowana wersja? Haha :D.

Jeśli będziesz chciał to mogę dać tłumaczenie do korekcji gdy ukończycie :slight_smile:

1 Like